Rozšíření působnosti JSDH

22. 3. 2016

Od 1 února 2016 Jednotka Sboru Dobrovolných Hasičů v Hostouni,rozšiřuje svoje působení i na další okolní obce.Vzhledem k tomu,že jednotka disponuje novou modernější technikou a má dostatečný počet zkušených a proškolených hasičů ve výjezdové jednotce,byli po dohodě mezi JSDH Hostouň a Obecním Úřadem v Hostouni,podepsány smlouvy o požární ochraně s obcemi Pavlov,Dobrovíz a Běloky.Podle zákona o požární ochraně je každá obec povinna mít své dobrovolné hasiče,nebo zajištěnou Požární ochranu,od jednotky obce která JSDH má a je schopna v daných časech dojet na místa událostí.To naše jednotka splňuje. Po zaslání žádosti a smluv na ředitelství HZS Středočeského kraje v Kladně, bylo toto přijato a byli jsme zařazeny jako místní jednotka v katastru obcí. Obce se finančně podílejí na chodu JSDH Hostouň.

img-20160104-wa0010.jpg