Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hledání pohřešované osoby

4. 5. 2008
Dne 4. května  jsme v 8.00 hod. obdrželi výzvu z operačního střediska záchraného hasičského sboru v Kladně o pomoc, při hledání pohřešované osoby ve věku 78 let z Hostouně u Prahy.Jednotka vyjela v počtu 8+1. Pohřešovaný se ztratil v katastru  obce 3. května  2008  v   17. hod. Po pátrací akci policie ČR, kde bylo nasazeno cca 30 osob a 2 služební psy, bylo v 3. hod rozhodnuto nechat pátrání na ranní hodiny. Ve spolupráci s policií ČR, Záhraným hasičským sborem Kladno, jsme začaly v 9.00 hod opět prohledávat okolí  a vodní plochu, velké vodní nádrže v Hostouni (přehrada). Byli použity dva nafukovací čluny. Po hodině neůspěšného pátraní byli povoláni policejní potápěči ze Slapské přehrady. Po důkladném prohledání vodního díla, potápěči vyloučili utonutí pohřešovaného.Ve 14.00 hod byl tedy povolán policejní vrtulník s termovizí, který zhruba po 20 min pátrání nad polem velmi vzrostlé řepky olejky u zmíněné přehrady pohřešovaného objevil.Muž ve věku 78 let byl nalezen živí,velmi dehydrovaný. Po ošetření záchránou službou byl předán do domácího ošetření.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář