Požár černé skládky a porostu mezi obcemi Hostouň a Běloky

5. 10. 2008
ObrazekDne 5.10 2008 nám bylo nahlášeno v 17.29 hod. operačním střediskem Kladno,požár mezi obcemi Hostouň a Běloky.V 17.30 hod byl vyhlášen poplach a naše jednotka v 17.34 hod. vyjížděla s technikou cas Š RTHP v počtu 3+1 k požáru.O několik minut později vyjela i naše Avie v počtu 2+1.Po příjezdu jsme se nahlásili veliteli zásahu z HZS Kladno,kteří již na místě zasahovali.Jednalo se o požár černé skládky a porostu o rozloze cca 100 m2.Velitelem zásahu bylo rozhodnuto,aby jsme natáhly jeden proud C a začali hasit požár z jižní strany.Dva členové naší jednotky se napojili na vedení Kladenských hasičů a začali s hasebními pracemi.S naši Caskou jsme zajišťovali kyvadlovou dopravu vody, z rybníka v Bělokách,kde zůstala i naše druhá jednotka s avií,a za pomocí plovoucího čerpadla plnily cisterny SDH Hostouň,SDH Hřebeč,SDH Unhošť.V 19.25 hod. byl požár zlikvidován a naše jednotka se po naplnění cisterny vrátila  v 19.40 hod. zpět na základnu.

Náhledy fotografií ze složky Požár černé skládky a porostu