Požár kombajnu

27. 7. 2012

Včera ve 22:45 byli hasiči ve Středočeském kraji vysláni k požáru kombajnu u obce Jeneč v okrese Praha-západ.

Když jsme přijeli na místo,byl již požár částečně uhašen HZS Kladno. Jednalo se o požár kombajnu Claas 586. Požár se podařilo z cela dostat pod kontrolu ve 23.35 hodin, poté bylo potřeba kombajn částečně rozebrat a dohasit.

Oheň se podařilo zlikvidovat půl hodiny po půlnoci. Jak dále informovala tisková mluvčí hasičů Lenka Kostková, způsobená škoda je 6 milionů korun, uchránit se podařilo hodnoty za 500.000 Kč.

Příčina vzniku ohně je technická závada na rozvodu hydraulického oleje. Na místě zasahovali hasiči ze stanice HZS Kladno, na pomoc přijeli i hasiči ze stanice HZS Praha-Petřiny, dobrovolní hasiči z obce Hostivice, Jeneč a Hostouň.