požár osobního automobilu

5. 2. 2009

Obrazek

Dne 5. února ve 21:09 hodin byl na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár osobního automobilu mezi obcemi Dolany a Hostouň na Kladensku.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s technikou CAS 24 – T815 4×4 TERRNO .Naše jednotka byla povolána jako posila s technikou CAS 24 – Š706 RTHP v počtu 5+1.

Po příjezdu hasičů na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár starého vozidla značky Fiat Tipo. Hasiči na likvidaci požáru nasadili jeden vysokotlaký proud, kterým požár ve 21:37 hodin zlikvidovali.

Dle výpovědi svědků osobní automobil narazil před dvěma týdny do kmene stromu. Majitel vozu nechal vrak na místě a utekl. Vrak byl ohledán vyšetřovatelem hasičů, ten určil jako příčinu vzniku požáru úmyslné zapálení neznámým pachatelem. Škoda vzniklá požárem je nulová.

Foto: nprap. Jiří PospíšilObrazek