Základní kurz nositelů dýchací techniky

30. 10. 2017

Dne 28.10.2017 se naše jednotka v počtu 13 členů účastnila základního kurzu nositelů dýchací techniky. Teoretická část proběhla v prostoru HZS Kladno, kde jsme se seznámili s obsluhou dýchací techniky a právními předpisy. Po teoretické přípravě, která byla zakončena zkušebním testem, nás čekala praktická zkouška. Dnes 30.10.2017 se všech třináct členů vydalo na polygon HZS Středočeského kraje na stanici v Příbrami , kde jsme úspěšně všichni absolvovaly. Odborná část byla velmi náročná. Skládala se z několika disciplín. Tahání 30kg kladiva, nekonečný žebřík a pohyblivý chodník. Každý z členů po absolvování tohoto kolečka šel ve dvojicích , trojicích do polygonu. Proto můžeme s hrdostí oznámit, že všech třináct členů jsou nositelé dýchací techniky.